Clan Geliştirme (Grade) Detaylar

K3DEX - Game Master

K3DEX - Game Master

Administrator
Clan Geliştirme (Grade) Detaylar

BAGIŞ SİSTEMİ ÖNEMLİ BİLGİ
SADECE PK'da Kill Alarak Clana Bagış Toplayabilirsiniz. Kendi NP'lerinizi Özel Olarak Bağışlama Yoktur.


Clan ve Grade Sistemi
Klanlar, aynı ulusa (El Morad ve Karus) mensup oyuncular tarafından oluşturulan gruplardır. Bir klanda en fazla 1 lider, 3 asistan ve toplam 50 karakter bulunabilir.Klan Nasıl Kurulur?
 
Resim
 • Ana şehirlerde yer alan Inn hostess adlı NPClerden kurulabilir.
 • Klan oluşturma menüsüne ulaşmak için NPClere tıklamak yeterlidir. Create clan seçeneği ile karşınıza çıkan pencereden devam edilir.
 • Klan ismi açılan pencereye yazılır.
 • Klan oluşturmak için 500.000 Coin gerekir.
 • Klan kurulduktan sonra oyuncunun başının üstünde klanın ismi belirir. Sohbet ekranına /withdraw clan yazarak da klandan çıkılabilir.
Klan DereceleriKnight Online’da 5 aşamalı bir klan sistemi uygulanmaktadır. En alt derece 5, en üst derece ise 1’dir. Derecelendirme, klan üyelerinin sahip oldukları toplam National Point‘e göre yapılır.5. Derece4. Derece3. Derece2. Derece1. Derece               Klanlar, derecelerine göre özel kolluklara da sahip olurlar.5. Derece

Resim Resim
4. Derece
Resim Resim
3. Derece
Resim Resim
2. Derece
Resim Resim
1. Derece
Resim Resim
Klan sıralamasındaki ilk 5 klana üye karakterlerin klan derecelerini belirten kollukları, özel bir yanma efekti ile parlar.
Resim Resim
Bir klan 3. dereceye ulaştıktan sonra klan Training Knight Squad derecesine yükseltilebilir. Bunun için:
 • Klan lideri [Knight Clerk] Delaga (Luferson Castle 357, 1746) / [Knight Clerk] Charel (El Morad Castle 1708, 309) ile görüşmelidir.
 • Görev etkinleştirildiğinde çevrimiçi olan tüm klan üyeleri Caitharos Arena‘ya gönderilir.
 • Caitharos 2 yeteneğe sahiptir: Parasite (HP buffını siler ve temel HP’yi düşürür) ve Mana çekme (miktarı net değil ancak çok fazla).
Görev [Knight Clerk] Delaga / [Knight Clerk] Charel‘a teslim edildikten sonra, klan Training Knight Squad seviyesine yükselir, gri düz bir pelerin sahibi olur ve klan simgesi (aşağıdaki kısımlarda bu konuya değinilmektedir) seçme olanağına kavuşur. Klan sembolü klan üyelerinin adlarının önünde ve pelerinlerinde gözükür.Pelerin rengi [Cape Merchant] Habice (Luferson 393, 1735) / [Cape Merchant] Sarvic (El Morad castle at 1653, 329) NPC’lerinden değiştirilebilmekte olup, karşılığında para harcanmaktadır, seçim yaparken dikkatli olun.İlk pelerininizi aldıktan sonra şu renkleri seçebilirsiniz: siyah, mavi, kırmızı, mor, yeşil, sarı, koyu mavi, turuncu, açık yeşil. Fiyatlar 20 milyondan başlayıp, 160 milyona kadar çıkmaktadır.


Training Knight sistemi 5 farklı dereceye sahiptir ve daha yüksek olan derece için istenen gereksinimler yerine getirildiğinde Luferson Castle / El Morad Castle’da bulunan [Knight Clerk] adlı NPC’den yükseltilebilir.Derece yükseltebilmek için gereken belirli NP miktarları vardır (sayfanın altındaki tabloda hepsi listelenmiştir).   3. Derece2. Derece1. DereceBir klan Training Knight Squad 1. Derece’ye ulaştıktan sonra, Accredited Knight olmak için yeni bir teste daha tabii tutulabilir. Bir önceki testte Caitharos kesilirken, bu sefer Isiloon kesilecektir (Isiloon’un bu versiyonu, normalinden daha zayıftır).Isiloon’a, Caitharos’a girildiği şekilde girilmekte olup, yine öldürüldükten sonra çıkan Emblem of Honor yalnızca klan lideri tarafından alınmalıdır.Emblem of Honor ve 10,000,000 Coin ile birlikte klan Accredited Knight seviyesine yükselecektir.Bu yükseltilmeyle birlikte pelerin için seçilebilecek renk sayısı artacaktır. Renk paletinden seçim 1,000 CP’ye (36,000 bağışlanmış NP’ye eşit) mal olacaktır. Ayrıca Accredited Knight seviyesindeki klanlar uzun pelerin seçimi de yapabilirler. Uzun pelerinler için para yerine bağışlanan NP gerekmektedir. Normal uzun pelerinler için ücret 36,000 NP’dir. Accredited Knight ve üzeri klanlar ayrıca desenli pelerinler de alabilirler ancak bu daha fazla NP’ye mal olacaktır (180,000’den başlayıp 864,000’e kadar çıkmaktadır).
Accredited Knight 5 farklı dereceye sahiptir ve daha yüksek olan derece için istenen gereksinimler yerine getirildiğinde Luferson Castle / El Morad Castle’da bulunan [Knight Clerk] adlı NPC’den yükseltilebilir.Derece yükseltebilmek için gereken belirli NP miktarları vardır (sayfanın altındaki tabloda hepsi listelenmiştir).     5. Derece4. Derece3. Derece2. Derece1. DereceBir klan Accredited Knight 1. Derece’ye ulaştığındaysa, Royal Knight seviyesine yükselebilmek için daha zorlu bir teste girer. Bu kez hedef Felankor adlı kırmızı ejderhadır (Isiloon da olduğu gibi bunu öldürmek de normal versiyondan daha kolaydır).Felankor’un mağarasına Caitharos ve Isiloon’da olduğu gibi [Knight Clerk] Delaga (Luferson Castle 357, 1746) / [Knight Clerk] Charel (El Morad Castle 1708, 309) NPC’lerinden ışınlanılmaktadır. Yine aynı şekilde klan lideri bu işlemi başlattığında çevrimiçi olan tüm klan üyeleri Felankor’un mağarasına ışınlanacaktır.Felankor’u öldürdükten sonra Royal Emblem düşecektir, bunu yine öncekilerde olduğu gibi yalnızca klan lideri almalıdır.Royal Emblem ve 100,000,000 Coin ile birlikte klan Royal Knight seviyesine yükseltilebilir.

Royal Knight en üst klan seviyesidir ve 5 farklı dereceye sahiptir.Derece yükseltebilmek için gereken belirli NP miktarları vardır (sayfanın altındaki tabloda hepsi listelenmiştir).     5. Derece4. Derece3. Derece2. Derece1. DereceContribution PointContribution Point, Accredited Knight seviyesinde klanların kazanacağı bir özelliktir. Her klan üyesinin kendi NP’sini klanına bağışlama şansı vardır. Bu NP, klan derecesinin yükseltilmesi ya da pelerin alma gibi durumlarda harcanır.

Resim

Derece Yükseltilebilmesi İçin Gereken NP MiktarlarıSimgeDereceAyrılan KısımGereken NP 1. Derece Royal Knight 2. Derece Royal Knight45,0001,620,000 3. Derece Royal Knight40,0001,440,000 4. Derece Royal Knight35,0001,260,000 5. Derece Royal Knight30,000900,000 1. Derece Accredited Knight25,000900,000 2. Derece Accredited Knight20,000720,000 3. Derece Accredited Knight15,000540,000 4. Derece Accredited Knight10,000360,000 5. Derece Accredited Knight7,000252,000 1. Derece Training Knight ya da Clan10,000720,000 2. Derece Training Knight ya da Clan6,000360,000 3. Derece Training Knight ya da Clan2,000144,000 4. Derece Clan2,00072,000 5. Derece Clan00Klan sembolü nasıl seçilirKlan için kullanılacak sembolün şu şartları yerine getiriyor olması gerekir:
 • Enfazla 32×32 piksel boyut,
 • .bmp ya da .tga format,
  • Saydamlık için .tga formatı gerekir.
Bu gereksinimleri sağladıktan sonra, sembolü oyunun kurulu olduğu yerde bulunan symbol_us klasörüne kopyalayın. Varsayılan olarak zaten bir sembol orada bulunmaktadır, dosyayı üzerine yazın.Sembol dosyasının adının symbol (symbol.bmp & symbol.tga gibi) olması gerektiğini de hatırlatalım.Tüm bu işlemlerin ardından klan lideri [Cape Merchant] NPC’sini ziyaret ederek 5,000,000 Coin karşılığında klan sembolünü seçebilir.Klan İttifak (Alliance) sistemiGrade 3 ve üzeri seviyeye ulaşan her klan, diğer klanlara ittifaklık teklif edebilir. Hiçbir kısıtlama ya da istisna olmaksızın tüm klanlar bu daveti kabul edebilir.İttifakta şu şartların yerine getirilmesi gerekmektedir:
 • Yalnızca ana klan (başlangıçta ittifak teklif eden klan) ittifak teklif edebilir.
 • İttifaktaki maksimum klan sayısı 3’tür (ana klanı da sayarsak 4).
  • Ana klan herhangi bir seviyede olabilir (Training Knight, Accredited, Royal).
  • Yalnızca bir ittifak klanı pelerin görevini tamamlamış olabilir (yani Caitharos görevini tamamlamış olan Training Knight, Accredited ya da Royal)
  • Kalan 2 klan, pelerin görevini (Caitharos) tamamlamamış yalnızca Knight seviyesinde klanlar olmalıdır (Grade 3’te Caitharos görevi yapılmamalıdır).
  • Bu kuralın amacı, en iyi 4 klanın ittifak yapmasını engellemektir (CSW gibi savaşlarda hayati öneme sahip olabileceğinden).
 • Her ittifak klanı, ana klanın pelerinini kullanır.
  • Örneğin, ana klanın uzun kırmızı pelerini varsa ve rengini açık kırmızı olarak değiştirirlerse, ittifak klanlarının yalnızca o uzun kırmızı pelerinleri olacaktır.
  • Eğer ittifak klanı kendi pelerininin rengini değiştirirse, bu sefer o renk, ana klanın pelerin rengiyle karışacaktır (bu örneğimizde kırmızıydı).
 • Eğer Accredited ya da Royal ittifak klanı grade’ini yükseltirse (ya da Training Knight Grade 1, Accredited 5’e yükselirse), ittifaktan atılır. Bu yüzden ana klanın yeniden ittifak teklif etmesi gerekecektir.
  • Bu şekilde, yalnızca bir ittifak klanının Accredited ya da Royal seviyede olması zorunluluğu sağlanmaktadır.
 
 
 
 
 

Yorumlar (0)

Yorum yap


Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız! Giriş Yap